Çift Taraflı Reklam Bayraklarını Tercih Etmek İçin 5 Önemli Neden

Portatif reklam bayrakları hemen her tür mekanda kullanılabilmeleri ve rüzgarın etkisiyle sürekli hareketli olan yapıları sayesinde günümüzde tüm dünyada en popüler tanıtım – reklam araçlarının başında gelmekteler. Dünyada yaklaşık 15 yıldır kullanılmakta olan bu bayrakları ilk kez tasarlayan ve üreten firma ise ürünlerini ülkemizde gurur duyarak sunduğumuz tedarikçimiz firmamız ExpandaSign – www.expandasign.net.

Çift Taraflı bir bayrakta, aynı bayrağın iki yüzünde farklı görsel uygulayabiliyoruz.

Dünyada konusunun lideri bir kurumla birlikte çalıştığınızda doğal olarak sahaya 1 – 0 önde çıkmanız da kaçınılmaz oluyor. Bu yazımızda,  Orjinal Expandasign Portatif Reklam Bayraklarını Türkiye’de rakipsiz kılan en önemli özelliklerden ÇİFT TARAFLI BASKI uygulamasını ele almaya çalışacağız…

1. Çift Taraflı Bayraklarda Mesajınız Her Yönden Doğru Okunur

Ülkemizde, olta bayrak, beach flag, damla bayrak, kanat bayrak, plaj bayrağı olarak da adlandırılan Portatif Reklam Bayrakları, rüzgarla birlikte 360 derece kendi etraflarında dönme özelliğine sahiptir. Reklam bayraklarını hemen her mekanda kullanan ürün, marka ve işletme yöneticilerinin en önemli amacı kuşkusuz, ürün ve hizmetlerine yönelik vermek istedikleri MESAJLARI, 3. kişilere doğru ve anlaşılır şekilde aktarabilmektir.

Cümle içerisinde kullanıldığında ulaşılması son derece basit gibi görünen bu hedef, doğru malzeme ve doğru bayrak modeli kullanılmadığında yerini hayal kırıklıklarına bırakmaktadır.

KLASİK BASKININ ZAYIFLIKLARI

Hepimizin bildiği üzere klasik baskıda, yazılar ve görseller kumaşın bir yüzünden basıldığında, diğer yüzden bakıldığında ters okunur ve görünürler.

Türk Bayrağı örneğinden yola çıkarsak:

  • AY ve YILDIZ bayrağın bir yüzünden DOĞRU GÖRÜNÜRKEN
  • Diğer yönden TERS GÖRÜNECEKTİR.

Soldaki Türk Bayrağı'nda Ay ve Yıldız doğru yönden görünürken, sağdaki fotoğrafta ters görünmekteler...

Bu noktaya kadar bu konuda hiçbir sorun yok!

Sorun reklam bayrağı kullanımında sadece TÜRK BAYRAĞI uygulamasının yapılmayacağı noktasında ortaya çıkmaktadır.

ÖRNEKLERLE AÇIKLAMAYA ÇALIŞALIM

Üstteki fotoğrafta AYNI GÖRSEL sol tarafta TEK TARAFLI olarak basılmışken sağ taraftaki bayrakta ÇİFT TARAFLI basılmış...

Üstteki örnekte, 2.2m yüksekliğindeki KÜÇÜK BOY Orjinal Damla Bayrak örneklerimizi görüyorsunuz. Sol taraftaki bayrağımız TEK TARAFLI klasik baskı ile üretilmiş. Sağ taraftaki bayrakta ise AYNI GÖRSEL, ÇİFT TARAFLI baskı ile üretilmiş bu kez.

Farkı algıladınız mı?

Evet bayrağın ters yönünden bakıldığında, AYAK SEMBOLÜNDE sorun yaşanmazken, YAZI TERSTEN okunmakta.

Yazı bulunmayan görsel çalışmalarda, TEK TARAFLI bayraklar da son derece yeterli olurken, özellikle MESAJ YOĞUNLUĞU YÜKSEK görsel uygulamalarda, bayraklarda yazının okunurluğu ve anlam aktarma özelliği son derece azalabilmektedir.

Üstteki fotoğrafta hiçbir sorun yok öyle değil mi?

Aynı bayraklara tersten bakıldığında, sağdaki TEK TARAFLI flama bayrakta yazıların ters okunduğu görülmekte

Evet AIRFEL zaten tanınan bir marka ve tersten de okunsa bu tür bir bayrakta ANLAM ÇIKARMAK MARKAYI ALGILAMAK çok zor değil!

Ancak az tanınan marka ve mağaza isimlerinde, uzun cümle kullanımlarında aynı şeyi söylemek mümkün değil…

2. Çift Taraflı Bayraklarda Aynı Bayrağın İki Yüzüne Farklı Görseller Birbirlerine Karışmadan Uygulanabilir

Aynı bayrakta birden fazla mesaj vermek ve müşterilerinizi şaşırtmak ister miydiniz?

Sadece Orjinal Markanı Göster Bayraklarında kullandığımız özel ışık geçirmez kumaşlar sayesinde, aynı bayrak yüzünün her iki tarafına farklı görselleri (ya da aynı görseli) birbirine karışmadan uygulayabiliyoruz.

Öyle ki ÇİFT TARAFLI bir bayrağa dikkatli baktığınızda, ışık geçirmediğini görüyorsunuz. Bu özel uygulama bayrağın okunurluğunu artırırken, zaten hareketli olmasıyla dikkat çekici olan PORTATİF REKLAM BAYRAKLARINA bambaşka bir farklılık taşıyor…

İşte gerçekleştirdiğimiz bir kaç özel örnek…

İlk bakışta sıradan gibi görünen bu bayraklar asıl tersten bakıldıklarında farklılıklarını gösteriyorlar...

Üstteki 2 bayrak, ilk bakışta sıradan gibi görünüyor olabilirler… Bir de aynı bayraklara tersten bakalım:

Bu kez aynı bayraklara tersten bakıldığında, marka ve mesajların açık bir şekilde anlaşıldığı ve arka plandaki görsellerle karışmadığına dikkatinizi çekmek istiyoruz...

Üstteki 2 fotoğraf dikkatli incelendiğinde gerek KFC gerekse PIZZA HUT bayraklarının her 2 yüzünde farklı görsellerin kullanıldığı görülüyor.

ÇİFT TARAFLI orjinal bayraklarda farklı görseller aynı bayrağın 2 yüzünde birbirlerine karışmadan kullanılabiliyor…

3. Çift Taraflı Bayraklar Daha Tok ve Net Bir Görüntüye Sahiptir

Tek kat sıradan bir reklam bayrağına oranla, özel ışık geçirmeyen kumaşlar kullanan ve deliksiz (astar benzeri) dok dokuma özelliğine sahip ÇİFT TARAFLI bayraklar, istenilen her detayda görseli üzerinde rahatlıkla taşıyabilmekte ve son derece net okunabilmektedir… ÇİFT TARAFLI bayraklar dışında hiçbir bayrağın bu şekilde NET GÖRÜNMESİ mümkün değildir!

Soldan sağa 6m, 4.6m, 3.4m ve 2.2m'lik çift taraflı bayraklar. Bayraklar ışık geçirmedikleri için son derece net görünmektedir...

6m yüksekliğie kadar üretebildiğimiz ORJINAL FLYING BANNER’lar uygulandıkları her alanda dikkatleri markanıza yönlendirmekte sorun yaşamayacaktır.

Beyaz bir zemine sahip FRANKE markası için hazırladığımız üstteki bayrak net bir şekilde markayı ön plana çıkarıyor...

Çift taraflı uygulanan üstteki kanat bayraklar ters yönden görülen bu açıda dahi net bir şekilde okunuyorlar...

4. Çift Taraflı Bayraklar Türkiye’de Sadece Markanı Göster Tarafından Sunulmakta

Sıradan, ucuz bayrak çözümlerinden sıkılmış, artık daha farklı, markasını gerçekten ön plana çıkaracak orjinal ürünler arıyorsanız eğer, ÇİFT TARAFLI bayraklarımızın Türkiye’de benzeri bulunmamaktadır. Dünyada’da çok az firmanın üretebildiği ÇİFT TARAFLI bayraklar ile mekanlarda markanızın farkedilmemesi artık mümkün değil…

Çift Taraflı bayrak üretebilir misiniz?” diye sorulduğunda çoğu yerli üreticinin OLUMLU CEVAP verdiklerini biliyoruz… Bilmenizi isteriz ki, Türkiye piyasasında size sunulacak ve ÇİFT TARAFLI olarak adlandırılan bayraklar, iki baskılı yüz arasına  ışık geçirmez bir 3. kumaş uygulanarak biraraya getirilmektedir. Bu bayraklar fazla kumaş kullanımı nedeniyle ağırlaşmakta, ışık geçirgen kumaşlardan üretildiklerinden, uygulanan görsellerin birbirine karışması önlenememekte ve ortaya aşağıdaki sonuçlar çıkmaktadır.

YERLİ ÇİFT TARAFLI BAYRAK denemelerine bir kaç örnek…

Ekonomi yapayım derken marka imajınızı zedelemeyin!..

Birbirine karışan görseller, yanlış kesim ve basit işçilik...

Üstte görülen bayraklar yerel piyasada ÇİFT TARAFLI olarak talep edilip üretilmiş ürünlere iyi birer örnek… Dikiş kalitesinin düşük olduğu bu bayraklarda mesajların birbirine karışması ise kaçınılmaz olarak önlenememiş!

5. Çift Taraflı Bayraklar Uzun Ömürlüdür

Farklı ve daha dayanıklı bir kumaştan üretilen ORJINAL ÇİFT TARAFLI bayraklar, doğaları gereği TEK TARAFLI bayraklara oranla daha uzun ömürlüdür. 1.5 yıl kırılmaya karşı garantiyle üretilen bayraklarımızın ortalama ömürleri 2-4 yıl arasındadır. Yavaş solan özel bayrak yüzlerimiz sayesinde 1 yıl boyunca sorunsuzca çift taraflı bayrak yüzlerimizi kullanabilirsiniz…

, , , ,